Klasická švédská masáž

22.05.2012 22:31

Klasická švédská masáž

Klasická masáž, nazývaná švédská se v ucelené podobě začala aplikovat před 90ti lety. Pomocí komplexní řady technik je uvolňovaný nahromaděný stres, tělo je hlazeno, masírováno a proklepáváno.

Klasická švédská masáž je určena pro zmírnění bolesti a zlepšení tělesného zdraví

Švédská masáž je považována mezi nejzákladnější metody masáží a je jedním z prvních stylů masáží. V Katolické části světa je to jedna z nejčastěji používaných masážních metod. Systém klasické masáže byl vyvinut panem Henrikem Lingem ve Švédsku kolem roku 1730. Švédská masáž měla především umožnit tělu absorbovat více kyslíku, a tím regenerovat tkáně. Švédská masáž je také zaměřena na detoxikaci tím, že zvyšuje rychlost, kterou buňky z těla odstraňují odpadní látky. Více než pro své ozdravující účinky je klasická masáž oblíbena pro ohromný pocit uspokojení a uvolnění, který masírovanému přináší.

Švédská masáž - klasická

Klasická masáž je nejznámějším a nejoblíbenějším typem masáže mezi sportovci i nesportovci. Její základní předností je relaxační a uvolňující působení. S úspěchem ji využijete po velké fyzické zátěži, kdy uvolnění svalů a svalových úponů podpoří regeneraci organismu. Pozitivním přínosem není pouze relaxace masírovaných částí těla. Při masáži samotné dochází k aktivaci krevního oběhu a lymfatického systému. Zvýší se prokrvení a odvod odpadních látek z těla. To způsobuje nárůst samoozdravovacích procesů a podporu veškerých regenerativních procesů.
Nespornou výhodou tohoto typu masáže je i to, že může být jak celková tak částečná. Proto je vyhledávanou podpůrnou terapií pro kancelářské profese, jejichž šíjové a zádové svalstvo trpí při práci u počítače nebo při telefonování. Zejména jim může masáž šíje a zádového svalstva nebo šíje a krční páteře prospět jako prevence , kterou je možné si dopřát i jednou týdně. Rozhodně se to vyplatí, zvlášť v zimních měsících. Vítaným efektem je i uvolnění horních cest dýchacích a tedy i menší riziko respiračních onemocnění.
Po absolvování masáže i při masáži samotné se obvykle člověk cítí velmi příjemně, jak po fyzické tak po duševní stránce. Nelze to ale vysvětlovat jako léčebné účinky – klasická masáž není léčebným procesem, i když může přinést úlevu od mnoha potíží. Efektem je především uvolnění těla, které usnadní relaxaci a obnovení jeho optimálního stavu.
Klasická masáž je vhodná pro všechny věkové kategorie, včetně starších osob a dětí. Není vhodná naopak při akutních bolestech nebo jiných akutních potížích a neléčí ani neuralgické problémy. Pochopitelně hraje roli individuální reakce – jestliže vás zbaví problémů, můžete ji bez obav dlouhodobě využívat jako neškodný terapeutický a preventivní prostředek.
Nejoblíbenější typ masáže vám může nejen zpříjemnit život – je to i pro tělo po všech stránkách příznivý způsob prevence.