Co je to masáž

22.05.2012 22:14

Klasická masáž

Klasická masáž pozitivně ovlivňuje fyziologické a psychické funkce člověka, přináší tělesnou i duševní pohodu. Provádí se masáž jednotlivých částí těla dle výběru klienta nebo masáž celková. Naši terapeuti jsou připravení vám věnovat dostatek času a přizpůsobí se vašim potřebám.

Účinky masáže

 • uvolňuje bolestivé a napjaté svaly
 • přináší tělesnou i duševní pohodu
 • uvolňuje nahromaděný stresu
 • povzbuzuje krevní oběh
 • urychluje vylučování odpadních látek
 • zlepšuje prokrvení kůže a podkoží
 • uvolňuje kloubní blokády
 • pomáhá při bolestech hlavy
 • zlepšuje přísun kyslíku a živin

Sportovní masáž

Sportovní masáž je celkově razantnější oproti masáži klasické. Jejím hlavním cílem je připravit sportovce na blížící se výkon a nebo mu po výkonu či tréninku naopak dopřát kvalitní regeneraci. Smyslem sportovní masáže je rychlé prokrvení svalstva, které se hlavní měrou bude podílet nebo podílelo na výkonu.

Účinky masáže

 • uvolňuje bolestivé a napjaté svaly
 • přináší tělesnou i duševní pohodu
 • uvolňuje nahromaděný stresu
 • povzbuzuje krevní oběh
 • urychluje vylučování odpadních látek
 • zlepšuje prokrvení kůže a podkoží
 • uvolňuje kloubní blokády
 • pomáhá při bolestech hlavy
 • zlepšuje přísun kyslíku a živin

Aromaterapie

Aromaterapie je soustava velmi jemných doteků a hlazení celého těla, která maximálně uvolní vnitřní napětí. Rostlinné silice patří mezi látky aromatické, které působí na organismus vjemem vůně a také biologickou aktivito

čemu masáže přírodními oleji pomáhají

 • uklidnění, relaxaci
 • zmírnění bolesti a svalového napětí
 • posílení imunity, prevenci proti infekcím a zánětům
 • povzbuzení psychiky, odstranění únavy
 • regeneraci pokožky, svalů a kloubů celého těla
 • posílení obranyschopnosti kůže a přirozené obnovy ochranného lipidového pláště kůže je příjemně vláčná, hebká, pevná a pružná, je odolnější vůči vlivům vnějšího prostředí

Aromaterapie (aromamasáž)

Aromaterapie je kombinací účinků přírodních látek a dotyků maséra. Při masáži se kombinuje několik vjemů současně. A to dotyku, čichu a psychiky masírovaného. Při aromamasáži se užívají éterické vonné oleje, které se pro účely masáže ředí masážním olejem (nejlépe za studena lisovaným). Tyto éterické oleje působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech.

Masáž podporuje imunitní systém a blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky masírovaného. Aromatická masáž podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu. Zároveň posiluje velice důležitou imunitu organizmu a současně harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Éterické oleje navíc udržují přirozenou rovnováhu pokožky, zlepšují její regeneraci a zlepšují její hydrataci.

Při masáži dochází k pronikání účinných látek všemi vrstvami kůže až ke krevním vlásečnicím. Ve vhodném propojení s masážní technikou dochází k naprostému uvolnění a regeneraci masírovaných oblastí. Rostlinné silice v oleji pomohou s uvolněním a svojí vůní masáž zpříjemní. Je nutné se předem seznámit s účinky olejů a vyloučit tak kontraindikace (těhotenství, vysoký krevní tlak apod.). Některé silice jsou fotosenzibilní a po vystavení kůže slunečnímu záření mohou na kůži vyvolat barevné změny.

 

borovice

je antiseptická, pomáhá při nachlazení a rýmě, je vhodná do koupele při svalové únavě, desinfikuje a čistí vzduch

citron

má antiseptické účinky, pomáhá při bolestech hlavy, při infekci dýchacích cest, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávení a příznivě působí na pleť (také na celulitidu); je vhodný pro osvěžení

eukalyptus

jeden z nejúčinnějších olejů při všech dýchacích obtížích, pomáhá hojení ran, podporuje koncentraci, zmírňuje migrénu a čistí vzduch

jasmín

působí antidepresivně a jako afrodisiakum, podporuje porodní stahy a zmírňuje menstruační bolesti, povzbuzuje srdeční činnost; navozuje euforii a optimismus

levandule

je vhodná při nespavosti, migréně, chřipce, má hojivé účinky, snižuje krevní tlak, uklidňuje

máta

zmírňuje dýchací problémy a nevolnost, tiší bolest, povzbuzuje mozkovou činnost při únavě; nepoužívat při homeopatické léčbě

meduňka

snižuje horečku a podporuje pocení, pomáhá při nespavosti a migréně, snižuje krevní tlak, zmírňuje menstruační bolesti

rozmarýn

uvolňuje svaly a stimuluje při únavě, pomáhá při revmatismu, podporuje koncentraci, zahání úzkost, pomáhá při nachlazení a chřipce; nevhodný pro těhotné, epileptiky a při vysokém krevním tlaku

růže

podporuje krevní oběh, působí proti nespavosti a bolesti hlavy, snižuje horečku, působí antidepresivně a jako afrodisiakum

Skořice

stimuluje a povzbuzuje, pomáhá při nachlazení, zahřívá, silně prokrvuje pokožku; používat ve velmi nízké koncentraci a provést test snášenlivosti

Klasická relaxační masáž

Klasická relaxační (regenerační) masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. V rovině duševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka.

Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně. Klasická masáž je prováděna na celé tělo nebo jen na vybrané části (záda, krk, šíje, horní a dolní končetiny...). Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu, bolestech zad.

Při této masáži se využívá velká škála hmatů a tahů, které mají blahodárný účinek na masírovaného. Přispívá zejména k obnovení zdraví a správné funkci svalů a kloubů. Doporučuje se pravidelná aplikace této masáže (1–2x týdně) neboť dochází k velice podnětným účinkům na krevní oběh, metabolismus, vylučovací systém i centrální nervový systém.

Klasická masáž hraje důležitou roli zejména při prevenci řady onemocnění pohybových, ale i při chřipce. Má velice blahodárný relaxační účinek, neboť při masáži se masírovaný velice příjemně uvolní a tak působí i na psychiku masírovaného. Vřele doporučujeme pravidelné užívání té

Masáž obličeje

Masáž obličeje má ze všech druhů masáží nejblahodárnější a maximálně relaxační účinky, především na centrální nervovou soustavu. Vzhledem k tomu, že na obličeji je ohromné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo.

Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže, a proto přímo ovlivňují náš vzhled. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.

Svalová tkáň v obličeji s věkem oslabuje, kolem úst, očí a na čele se objevují jemné vrásky. Masáž obličeje pomáhá oddálit proces stárnutí, neboť díky ní se zlepší krevní oběh, pružnost svalů a masírovaná osoba se pak cítí skvěle a září zdravím.

Masáž obličeje je výborná nejen pro ženy, ale svými neuvěřitelnými relaxačními účinky i pro muže. Tato masáž se vřele doporučuje buď jako doplněk k jiným masážím nebo jako samostatná masáž.

Hodnocení

Lymfatická masáž

Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž (lymfatická masáž) - ovlivnění mízního systému je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin.

Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše.

Nelze opomenout i kosmetický účinek především v boji proti celulitidě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.

Ať už se provádí lymfodrenáž za účelem kosmetickým či zdravotním, vždy je třeba ji provádět odborně a s nadprůměrnými teoretickými znalostmi lymfatického systému. Jedině tak dokážeme lymfodrenáž pomoci.