Havajská masáž

Havajská masáž Lomi - Lomi ("milující ruce"):

Tato masáž pomáhá uvolnit energetické bloky stejně dobře jako zatuhlé svalstvo.

Charakteristika masáže

spočívá ve využití speciálních havajských technik (celoplošné tahy pažemi, lokty i předloktím), jež mají díky svojí rytmičnosti a vyvinutému energetickému potenciálu velmi intenzívní terapeutický a relaxační účinek.

Masáž se provádí teplým masážním olejem .
V průběhu havajských masáží se podle potřeby podkládají malými ručníky končetiny a převážná většina úkonů (80%) probíhá nejen prostřednictvím prstů a dlaní, ale na rozdíl od klasické masáže i přímo partiemi masérova předloktí a lokty. V největší možné míře je při této masáži využíváno těžiště masérova těla. Tak je dosaženo velmi intenzívního účinku. Pohyby jsou prováděny plynule v neustálém fyzickém kontaktu se zákazníkem. Celá sestava působý jako jednolitý tanec, při němž jsou ve stejném okamžiku masírovány např. současně s ramena či prsty na rukou.
Účinnost je mírou pravdy a ukazuje, jak skutečně masér i masírovaný člověk k této masáži přistupují.
Tato masáž připomíná jakýsi druh "tanečního umění probíhajícího okolo masérského stolu" a je právem často označována za perlu mezi cizokrajnými masážemi.
Ideálním případem je provádění 60 minutové masáže, při níž má masírovaný jedinečnou možnost si svojí masáž užít "naplno".

Speciální sestava tahů umocňuje pocit vnitřní harmonie a navozuje vnímání pohodového pocitu, který námi prostupuje a doznívá ještě několik hodin po absolvování takového havajského rituálu.
U havajské masáže je velmi důležité, aby klientovi "seděla" osobnost samotného maséra, nejen proto, že si každý masér na základě správného provedení naučených technik v praxi sámv závislosti na individualitě masírovaného hosta uspořádá vlastní sestavu masáže, která se nikdy v této identické podobě u jiného zákazníka neopakuje.
Naučený systém je individuálně upravován a vylepšován. Maséři jej rozvíjí a přibližují daným potřebám jednotlivých klientů. Tak u nás zažijete několik podob havajských masáží tvořených s ohledem na to, zda se jedná o muže či ženu, bereme ohled na konstituci masírovaného i na jeho případné aktuální náladové rozpoložení.

Energie proudí tím směrem, kam ji soustřeďujeme. Masér i masírovaný jedinec by měli myslet na kladné záležitosti neboť silou takové myšlenky tímto způsobem i podvědomě pozitivní události přitahují.
Masáž probíhá v tomto daném okamžiku a v něm se chceme na ni maximálně soustřeďovat.
Jako bychom si chtěli říct: "Co se stalo, už proběhlo, a to, co teprve přijde - ještě nenastalo..."

Havajská masáž je jakousi virtuálně-astrální procházkou vlastním tělem i svojí duší.
Pocit štěstí je Vám v pravou chvíli tou nejlepší nápovědou na všechny možné otázky, na něž by člověk chtěl znát odpověď.
Pomáhat ostatním můžeme jenom tehdy, když žijeme v harmonickém souladu se sebou samotným.

Je vhodná jak při únavě tak nespavosti, při bolestech hlavy i proti nepříjemnému napětí či blokované schopnosti koncentrace. Pomáhá snáze čelit zátěžovým situacím a doporučujeme ji každému, kdo má rád nevšední masážní zážitek.
Řadí se mezi velice oblíbené způsoby odpočinku.

Účinky masáže:

*stimuluje krevní oběh a lymfatický systém

*účinně pomáha odstraňovat svalovou bolest,únavu a napětí vyvolané svalovými blokacemi

* uvolňuje zatuhlá namožená a ztuhlá kloubní spojení

* napomáha při detoxikaci organizmu

* hluboce relaxuje a harmonizuje ( verze 90 min.)

KONTRAINDIKACE :

* otevřené rány , modřiny

* nedávné operace

* četné křečové žíly

* infekční onemocnění, kožní infekce

* popáleniny, záněty

* těhotenství