Breussova masáž

Jde o jemnou, energeticko manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní bloky.Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, k masáži je používán třezalkový olej, který regeneruje.  

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, chrání nervy před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).

Meziobratlovou ploténku si představme jako pružnou destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumící nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu nebo skoku.

S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu.

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí.

Indikace: 
Vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje psychické fyzické a energetické bloky, vyrovnává záda, dbá na správné postavení páteře zmírňuje, svalovou dysbalanci, uvolňuje meziobratlové ploténky. Je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze a jako prevence onemocnění páteře k uvolnění napjatého zádového svalstva 

Kontraindikace:
Masáž je velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.
Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.