Bambusová masáž

Bambusová masáž

22.05.2012 22:00

Při bambusové masáži se používají bambusové tyče různé délky a průměru. Bambusová masáž může být velmi jemná, relaxační , uklidňující a na druhou stranu intenzivní, stimulující, povzbuzující. Záleží na správném typu provedení. Bambusová masáž může jít ruku v ruce s  ostatními terapiemi, jako je například Shiatsu, hot stones, lymfatická masáž a další. Je velmi prospěšná pro krevní oběh, lymfatický systém, uvolnění svalů, stimulaci nervového systému. Ve spojení s lymfatickou masáží a vhodně zvolenou aromaterapií pomáhá proti celulitidě. Bambusová masáž šetří energii a ruce maséra a přitom je při aplikaci maximálné účinná.

Bambusová masáž se dá popsat přímo tím, čím se provádí-bambusem. Bambus je pevný, ale i ohebný. Svou strukturou je velmi tvrdý, používá se na mosty, podlahy, nábytek. Na druhou stranu jeho vlákna jsou velmi jemná a po úpravě mohou sloužit pro výrobu oblečení, povlečení, ručníků. To samé je i s bambusovou masáží. Můžeme ji provést přesně tak, jak potřebujeme.

Bambusová masáž je založena na pevném základu jejího provedení a přitom se dá obměňovat dle potřeby. Používá bambusových tyčí a tyček, které jsou dostatečně tvrdé. Dá se však s nimi provést velmi jemná a relaxační masáž.

Bambus se už od pradávna používal hlavně v Číně, Indonésii a Japonsku, kde symbolizoval věčné mládí, životní energii, dlouhověkost, sexualitu, pevnost, sílu, prosperitu a mír.

To, co bambus dělá tvrdým a rovným je krystalická struktura vláken. Krystalická matrice je známá svými dvěmi specifickými vlastnostmi. Jedná se o piezoelektrický a pyroelektrický efekt. První je aktivován přítlakem a druhý teplem. Oboje vytváří elektrický potenciál. Při bambusové masáži nepůsobíme tedy jen samotnými tyčemi, ale i tím, co samotný bambus při masáži vytváří.