Aromamasáž (aromaterapie)

Aromamasáž

22.05.2012 21:01

Aromamasáž

Při aromamasáži 

se využívá účinků éterických olejů, individuálně namíchaných podle potřeb klienta. Během masáže dochází ke vstřebávání vonných olejů přímo do krevního oběhu, který je masáží stimulován a roznáší účinné látky tam, kde je třeba. Dochází ke zmírnění svalového napětí, které bývá často spojeno s psychickým napětím. Tedy zmírnění svalového napětí přímo ovlivňuje míru napětí psychického. Dochází k hluboké relaxaci a uvolnění.

Aromamasáž 

je nejúčinnější forma použití éterických olejů, neboť jedině tento způsob ošetření umožňuje nechat na sebe působit ruce terapeuta spolu s vonnými oleji.
S pomocí této holistické (celostní) péče získá váš organismus opět ztracenou rovnováhu a nastartuje tzv. samoozdravný proces, totiž stav, kdy je organismus schopen se vyrovnávat se zátěží (virózy či stres atd.) do určité míry sám. Aromamasáž je kombinací švédské masáže s kombinací jemných relaxačních hmatů. Éterické oleje jsou v určené koncentraci ředěny do rostlinných olejů. Také vhodným výběrem rostlinného oleje terapeut ovlivňuje kvalitu použité směsi.

Jak aromaterapie funguje

Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus:

INHALACE
Vůně éterických olejů (silic), jako každá jiná vůně, se dostává do čichového centra v mozku, odkud vonná aktivní látka ovlivňuje autonomní nervní systém. Může navodit emoční odezvu a vyvolat pocity popisované lidmi jako úleva, osvěžení, uklidnění, nebo povzbuzení. Stejně tak může příjemná vůně přispět ke zlepšení atmosféry doma i na pracovišti.

MASÁŽE
Rostlinné silice správně ředěné ve vhodném nosném oleji pronikají všemi vrstvami kůže a dostávají se až ke krevním vlásečnicím. Specifický účinek éterických olejů (silic) spolu s relaxační masážní technikou vyvolává příznivou regenerační odezvu v lidském organismu.

Receptury pro přípravu aromatických olejů jsou mnohdy staré celá staletí a i dnes podléhají přesným pravidlům a znalostem.

Stejně tak podléhá přísným pravidlům a znalostem samotná aromamasáž. Svěřte své tělo i svoji mysl do rukou odborníků tohoto oboru. Nechejte se hýčkat dotyky a vůní.

Za zvuků příjemné hudby v místnosti provoněné rozmanitými vůněmi prožijete hodinku absolutní relaxace a pohody a ještě si vůni masáže odnesete domů.